Na czy polega dekontaminacja powietrza?
Dekontaminacja powietrza to pojęcie, o którym w wielu branżach jeszcze kilka lat temu się nie słyszało. Dziś jednak coraz więcej osób szuka informacji o tym, jak zadbać o czyste powietrze w pomieszczeniach. Miała na to wpływ oczywiście pandemia, jednak z pewnością w wielu przestrzeniach te urządzenia będą miały swoje stałe miejsce, bez względu na czynniki zewnętrzne.
Jeśli szukasz sprawdzonego urządzenia, za pomocą którego dokonasz dekontaminacji pomieszczeń, czytaj dalej. W tym artykule przedstawiamy bliżej technologię NanoStrike, wykorzystywaną w urządzeniach Novaerus, dostępnych na https://tomed.waw.pl. Zapraszamy do lektury!
Dekontaminacja powietrza – co to w ogóle jest?
Zanim przejdziemy do opisywania konkretnej technologii, odpowiedzmy na podstawowe pytanie: „czym jest dekontaminacja powietrza?”. Jest to proces, w którym usunięciu i dezaktywowaniu ulegają niebezpieczne patogeny. Działa ona na różnego rodzaju patogeny, które stanowią zagrożenie dla zdrowia lub życia człowieka.
Dekontaminacja powietrza jest dokonywana za pomocą specjalistycznych urządzeń, które gwarantują usunięcie patogenów w określonym czasie i są przystosowane do działania w pomieszczeniach o wybranej powierzchni. W przeciwieństwie do wietrzenia dekontaminacja daje pewność dezaktywowania niebezpiecznych bakterii i wirusów, która potwierdzona jest specjalistycznymi badaniami i testami.
Gdzie wykonywana jest dekontaminacja powietrza?
Dekontaminacja powietrza od dawna wykorzystywana była w szpitalach. Szczególnie podczas operacji, gdzie za jej pomocą możliwe było zadbanie o bezpieczeństwo operowanych miejsc i uniknięcie zakażenia. Oczyszczanie powietrza wykorzystywane jest także na oddziałach onkologicznych, a coraz częściej także na izbie przyjęć i salach, w których przebywają pacjenci.
Przez pandemię urządzenia do dekontaminacji zaczęły pojawiać się także w innych miejscach. Przedszkola, szkoły, przychodnie, sklepy, salony fryzjerskie czy kosmetyczne to tylko część z nich. Warto dbać o czyste i wolne od wirusów i bakterii powietrze we wszystkich przestrzeniach, w których przebywa jednocześnie wiele osób lub często się one wymieniają.
Technologia niskoenergetycznej plazmy, czyli dekontaminacja z wykorzystaniem zimnej plazmy
Technologia niskoenergetycznej plazmy, inaczej nazywana także NanoStrike, jest wykorzystywana w urządzeniach do dekontaminacji powietrza Novaerus. Jest to jeden z bardziej nowoczesnych sposobów na walkę z patogenami, odznaczający się wysoką efektywnością. Usunięcie bakterii i wirusów jest niezwykle szybkie, zajmuje jedynie około 0,002 sekundy.
W przypadku niskoenergetycznego pola plazmowego dezaktywowanie patogenów odbywa się na poziomie DNA. Cewki plazmowe, znajdujące się urządzeniach Novaerus, są odpowiedzialne za wysyłanie niszczących uderzeń bezpośrednio w bakterie i wirusy. Są one błyskawicznie usuwane, a oczyszczone powietrze może powrócić do pomieszczenia.
Co więcej, za pomocą urządzeń wykorzystujących zimną plazmę jest możliwie usunięcie nawet 99,99% patogenów z powietrza. Ich działanie jest bezpieczne dla człowieka, nie trzeba opuszczać pomieszczenia, gdy pracują, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pozwalają na ciągłą pracę i nieustanną walkę z patogenami.